Aktualności

I etap Letnich Igrzysk z Rachunkowości – zadania do pobrania

Rozpoczynamy I etap X Letnich Igrzysk z Rachunkowości!

Aby wziąć udział postępujcie zgodnie z poniższymi instrukcjami:

1. Wypełnij OBOWIĄZKOWO formularz znajdujący się pod linkiem: https://forms.gle/aofQiJ6u7Mvf5WqM6
2. Pobierz zadania znajdujące się w załączniku
3. Wykonaj zadania

4. Zapisz wykonane zadania w pliku jako plik Excel oraz zatytułuj go według schematu: Imię_Nazwisko_X_LIR
5. Prześlij wykonane zadania na adres mailowy: letnieigrzyskazrachunkowosci@gmail.com

GOTOWE!

Przypominamy, iż aby wziąć udział w konkursie należy:

1) być urodzonym w 1997 roku lub później

2) posiadać aktualny status studenta

Prace należy nadsyłać do 30.04.2023 do godziny 23:59.

Po przesłaniu maila z zadaniami potwierdzimy do 24 godzin otrzymanie wiadomości. Jeśli w ciągu 24 godzin nie otrzymasz wiadomości zwrotnej bardzo prosimy o pilny kontakt.

Wyniki I etapu przekazane zostaną na wskazanego przez Was w formularzu maila do 7.05.2023!

Powodzenia!

X Letnie Igrzyska z Rachunkowości

Klub Młodych Księgowych, Koło Naukowe Rachunkowości UEK oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie,mają przyjemność zaprosić Państwa na X edycję Letnich Igrzysk z Rachunkowości im. Profesora Bronisława Micherdy!

Wydarzenie odbędzie się w dwóch etapach!

 • I ETAP – Kwalifikacje zdalne: w dniach 27.04.2023 r. – 30.04.2023 r. polegające na rozwiązaniu zadań i odesłaniu na wskazany adres mailowy w określonym terminie,
 • II ETAP – Finał: 19.05.2023 r. stacjonarnie na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dla najlepszych studentów I etapu polegający na rozwiązaniu testów i zadań z rachunkowości.

Wydarzenie składać się będzie z dwuetapowego konkursu z zakresu rachunkowości, któremu towarzyszyć będą ciekawe prelekcje oraz warsztaty przeprowadzone przez profesjonalistów w zakresie finansów. Na zwycięzców konkursu czekają wartościowe nagrody:

 • I miejsce – 5000 zł oraz voucher o wartości 5000 zł na kursy i szkolenia w O/O w Krakowie SKwP
 • II miejsce – 4000 zł oraz voucher o wartości 4000 zł na kursy i szkolenia w O/O w Krakowie SKwP
 • III miejsce – 3000 zł oraz voucher o wartości 3000 zł na kursy i szkolenia w O/O w Krakowie SKwP
 • IV miejsce – 2000 zł oraz voucher o wartości 2000 zł na kursy i szkolenia w O/O w Krakowie SKwP
 • V miejsce – 1000 zł oraz voucher o wartości 1000 zł na kursy i szkolenia w O/O w Krakowie SKwP

Dodatkowo przewidziane są płatne staże w najlepszych biurach rachunkowych współpracujących z SKwP. Ponadto podczas wydarzenia będzie możliwość wystąpienia w sesji posterowej.

Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy w obszarze rachunkowości finansowej, rozwijanie zainteresowań związanych z rachunkowością studentów uczelni ekonomicznych z całej Polski oraz integracja ambitnych studentów kierunków związanych z rachunkowością.

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny wkrótce!

Serdecznie zapraszamy!

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: letnieigrzyskazrachunkowosci@gmail.com

IX Letnie Igrzyska z Rachunkowości

Bardzo serdecznie zapraszamy na tegoroczną IX edycję Letnich Igrzysk z Rachunkowości organizowaną przez Klub Młodych Księgowych działający przy krakowskim oddziale Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Koło Naukowe Rachunkowości! Zapisy trwają!  

Etap kwalifikacyjny odbędzie się już 9 maja 2022 roku o godzinie 9.30 w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Zoom oraz Forms. Pytania w pierwszym etapie będą w formie zamkniętej wielokrotnego wyboru.

Do drugiego etapu, który odbędzie się 27 maja 2022 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, zakwalifikuje się 20 uczestników, którzy zdobędą największą liczbę punktów. W drugim etapie będą czekać na finalistów pytania typu „case study”.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a nagrody dla zwycięzców w tegorocznej edycji to:
I miejsce – bon podarunkowy do wybranego przez organizatorów sklepu z produktami RTV, AGD oraz innymi rodzajami produktów elektronicznych o wartosci 1500 PLN oraz bon na szkolenia w SKwP o wartosci 1500 PLN.
II miejsce – bon podarunkowy do wybranego przez organizatorów sklepu z produktami RTV, AGD oraz innymi rodzajami produktów elektronicznych o wartosci 1000 PLN oraz bon na szkolenia w SKwP o wartosci 1000 PLN.
IlI miejsce – bon podarunkowy do wybranego przez organizatorów sklepu z produktami RTV, AGD oraz innymi rodzajami produktów elektronicznych o wartosci 500 PLN oraz bon na szkolenia w SKwP o wartosci 500 PLN.

Pytania konkursowe będą obejmować zagadnienia z zakresu polskiego Prawa Bilansowego, Ustawy o Rachunkowosci oraz Krajowych Standardów Rachunkowosci.

Aby wziąć udział Wystarczy tylko wypełnić Formularz zapisowy pod wskazanym linkiem. Znajduje się tam także regulamin konkursu.

https://forms.gle/Kct3raEKrBsbPLrw7

Prelekcja pt. „Podatek odroczony w praktyce”

Drodzy Członkowie Klubu Młodych Księgowych!

Serdecznie zapraszamy Was na prelekcję zatytułowaną „Podatek odroczony w praktyce”, organizowaną przez Klub Młodych Księgowych działający w ramach Krakowskiego oddziału SKwP. Odbędzie się ona w formie online 22 lutego 2022 o godz. 17.00 i zostanie poprowadzona przez Pawła Łojka.

Zgłoszenia chęci uczestnictwa przyjmujemy na adres mailowy: kmkskwp@gmail.com

Pozdrawiamy serdecznie,

Zarząd Klubu Młodych Księgowych

Prelekcja pt. „VAT 2022 – wybrane zmiany”,

Drodzy Członkowie Klubu Młodych Księgowych!

Serdecznie zapraszamy Was na najbliższą prelekcję zatytułowaną „VAT 2022 – wybrane zmiany”, organizowaną przez Klub Młodych Księgowych działający w ramach Krakowskiego oddziału SKwP. Odbędzie się ona w formie on-line już 3 lutego 2022 o godz. 17.00 i zostanie poprowadzona przez Patryka Mruka.

Zgłoszenia chęci uczestnictwa przyjmujemy na adres mailowy: kmkskwp@gmail.com

Pozdrawiamy serdecznie,

Zarząd Klubu Młodych Księgowych

Szkolenie pt. „Ulga dla młodych”

Drodzy Członkowie Klubu Młodych Księgowych!

Serdecznie zapraszamy Was na najbliższą prelekcję zatytułowaną „Ulga dla młodych”, organizowaną przez Klub Młodych Księgowych oraz Komisję ds. Rachunkowości i Biur Rachunkowych działającą w ramach Krakowskiego oddziału SKwP. Odbędzie się ona w formie on-line już 1 grudnia 2021 roku o godzinie 17:00 i zostanie poprowadzone przez Patryka Mruka.

Zgłoszenia chęci uczestnictwa przyjmujemy na adres mailowy: kmkskwp@gmail.com

Pozdrawiamy serdecznie,

Zarząd Klubu Młodych Księgowych

Wyniki Letnich Igrzysk z Rachunkowości 2018

              24-25 maja 2018 odbyła się już VI EDYCJA LETNICH IGRZYSK Z RACHUNKOWOŚCI IM. PROF. DR HAB. BRONISŁAWA MICHERDY, czyli ogólnopolski konkurs podczas, którego studenci mieli okazję rywalizować na krakowskiej arenie o Złoty Puchar Letnich Igrzysk z Rachunkowości. Celem konkursu jest przede wszystkim poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości finansowej, rozwijanie  zainteresowań związanych z rachunkowością studentów polskich wyższych uczelni ekonomicznych oraz integracja ambitnych studentów związanych z rachunkowością z całej Polski. To także okazja do popularyzowania rachunkowości wśród studentów, czy podnoszenia standardów nauczania rachunkowości w Polsce.

              Już po raz kolejny, dwudniowa konferencja z rachunkowości mogła się odbyć się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, dzięki młodym osobom zaangażowanym w działalność takich organizacji jak: Klub Młodych Księgowych działającego przy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce O/T Kraków, Koło Naukowe Rewizji Finansowej „Audyt” przy Katedrze Rachunkowości Finansowej UEK oraz Koło Naukowe Rachunkowości przy Katedrze Rachunkowości UEK.

              Podczas wydarzenia przeprowadzony został konkurs Letnich Igrzysk z Rachunkowości dla studentów, gdzie konkurs nadzorowali mgr Tadeusz Kmieciak – Przewodniczący Komisji, mgr Anna Mazurczak-Mąka, dr Krzysztof Jonas – wykładowcy z Katedry Rachunkowości Finansowej UEK, dr hab. Konrad Grabiński – Prezes Zarządu Oddziału Terenowego w Krakowie SKwP i wykładowcę UEK.  Kolejno odbyła się prelekcja „CIMA Management Accounting – koszty istotne i nieistotne w podejmowaniu decyzji biznesowych”, którą poprowadził dr Bartosz Kurek z Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.  Natomiast w piątek przeprowadzone zostały warsztaty „Praktyczna lekcja audytu” przez największego lidera na rynku finansowym – firmę PricewaterhouseCoopers Sp. z o.o. Studenci oprócz zdobycia praktycznej wiedzy z audytu, mieli możliwość również przystąpić do rekrutacji i rozwiązać „testy zerówkowe”.  Tego dnia również odbył się finał Letnich Igrzysk z Rachunkowości oraz wręczenie nagród.

Oto Nasi zwycięzcy:

Serdeczne podziękowania ślemy również dla partnerów konkursu:

 • Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Krakowie, za sfinansowanie nagrody głównej LIR 2018 – studiów podyplomowych rachunkowość finansowa UEK-ACCA o wartości 10.000 zł,
 • Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce, za ufundowanie bonów szkoleniowych do ich placówek w całej Polsce, o łącznej wartości 8.000 zł,
 • Firmie PwC, za wsparcie finansowe o wartości 4.000 zł, dzięki czemu mogliśmy sfinansować gadżety elektroniczne oraz całą organizację wydarzenia,
 • Firmie GS Auditors dr Łukasz Górka dr Małgorzata Szulc Sp. z o.o. za zapewnienie przyszłej kariery naszym uczestnikom, po przez umożliwienie odbycia płatnego miesięcznego stażu,
 • Wydawnictwu Rachunkowość, za ufundowanie książek i czasopism dla wszystkich uczestników konkursu,
 • Instytutowi Rachunkowości Zarządczej, za wsparcie merytoryczne podczas naszych Igrzysk w postaci prelekcji.

 

Wszystkim dziękujemy za współpracę oraz wsparcie podczas wydarzenia !

Kurs z Excela – edycja III

Szkolenie z Excela to już tradycja dla naszych członków Klubu Młodych Księgowych. W ramach naszych działań staramy się dbać o nieustanny rozwój naszych członków uwzględniając obecne wymagania na rynku pracy. Bez wątpienia wykształcenie, dodatkowe kursu wzbudzają aprobatę wśród potencjalnych pracodawców.

Jedną z niezbędnych umiejętności w pracy, która jest wymagana to obsługa Excela. Można powiedzieć, że Microsoft stworzył nieśmiertelny produkt, wykorzystywany przez każde przedsiębiorstwo. Korzystają z niego nie tylko pracownicy działów finansów, lecz także nauczyciele czy bibliotekarze. Wiele osób zna podstawowe działania, które można wykonać w Excelu. Ten program ma jednak wiele przydatnych funkcji, które warto poznać i wykorzystywać w sprzyjających okolicznościach. 

Nasi członkowie Klubu Młodych Księgowych po raz kolejny mogli uczestniczyć w kursie z Excela na poziomie zaawansowanym. Kurs cieszył się popularnością wśród poszukiwaczy nowych możliwości rozwoju. Wsparciem finansowym ze strony Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w szczególności obdarowani zostali członkowie Klubu Młodych Księgowych – płacąc tylko połowę kwoty kursu szkolenia. 

Serdecznie gratulujemy słuchaczom uzyskanych certyfikatów poświadczających Waszą zdobytą wiedzę !

 

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry